Aktualności

Zapisz się do newlettera

ZIMA w KAHUNIE

07.12.2010

Dnia 4 grudnia w naszym klubie odbył się turniej ZIMA W KAHUNIE, w którym wzięło udział 25 osób. Zgodnie z planem turnieju, zmagania rozpoczęły się o godzinie 12:00.
  Już w pierwszej rundzie miały miejsce ciekawe pojedynki. Po wyjątkowo zaciętym 5-setowym meczu, ku zaskoczeniu wszystkich juniorka Paulina Krzywicka wygrała z doświadczonym Sławkiem Nowiszem. Wszyscy byli pod wrażeniem gry młodziutkiej Pauliny, która dorównywała umiejętnościami tak wprawionemu graczowi ;-)
   W drugiej rundzie, zgodnie z przewidywaniami wygrywali zawodnicy rozstawieni. Jedynym wyjątkiem od tej reguły był Kamil Kuźmiński, który musiał uznać wyższość Ani Jurkun. Znany zbieracz punktów Wojciech Karwowski zużył wszystkie swoje siły w meczu z Michałem Grzybowskim, przegrywając ostatecznie 3-2 (11-9 w piątym secie). Skutkowało to dalszymi porażkami i w rezultacie 8 miejscem.
   Wspaniałą formę i zaangażowanie wykazał, po raz kolejny obiecujący młody zawodnik Janek Gajl, który przegrał jedynie ze zwycięzcą turnieju. W meczu o 5 miejsce pokonał Anię Jurkun z wynikiem 3-0. Wcześniej Ania, podczas ćwierćfinału pokazała prawdziwego ducha walki wygrywając seta z Tomkiem Abramowskim!
   Mecz o 3 miejsce to pojedynek Tomka Abramowskiego i Michała Grzybowskiego zakończony zwycięstwem tego pierwszego 3-1.
   Finałowi tego turnieju towarzyszyły wielkie emocje, choć niestety dało sie zauważyć, że zawodnicy nie byli w najwyższej formie (popełniali mnóstwo niewymuszonych błędów). Mecz między Wojtkiem Nowiszem, a Marcinem Karwowskim wzbudził wśród widowni wiele ekscytacji. Wojtek obronił aż 10 meczboli!!! Ostatecznie jednak przegrał. Marcin prowadził 2-1 i 10-5 w czwartym secie, lecz Wojtek nie dawał za wygraną. Udało mu się wybronić z tej ciężkiej sytuacji i wygrać tego seta 13-11. Jednak Marcin szybko się pozbierał i w piątym secie znowu wyszedł na prowadzenie doprowadzając do stanu 10-6. Wydawało się, że wynik meczu jest już przesądzony. Jednak Wojtek ponownie wziął się za odrabianie strat i z niebywałą determinacją doprowadził do wyniku 10-10. Ostatecznie do Marcina należały dwie ostatnie piłki i zwycięstwo. Trzeba przyznać, że mecz dwóch najlepszych squashystów w Polsce był naprawdę ciekawy, pełen zwrotów akcji, pokazujący ich wyrównany poziom.
   Stały gracz Kahuny, Jacek Ładny zajął zaszczytne 9 miejsce. Paulina Krzywicka zajęła wysokie 12 miejsce, po drodze wygrywając z Denisem Łopatinem. Zaś 17 miejsce zajął główny organizator ligi w Kahunie Robert Łuniewski.